Kültür Yayınları

Çin ve Türkiye arasındaki ekonomik, kültürel, ticari, politik ve benzeri ilişkiler yoğunlaştıkça bu konularda yazılan kitaplar da artmaktadır. Çin Kültür Merkezi kurumlarından olan "Kuşak ve Yol Yayınları" bu alanlarda kitap yazan yazarlara imkanlar oluşturmaktadır. Yazarlarımızın yazdığı kitapları tasarım, baskı ve ISBN işlemlerini gerçekleştiren yayın evimiz yeni kitap projeleri ile kütüphanesini güçlendirmektedir.

İşadamının Çince El Kitabı Seti

İşadamının Çince El Kitabı Çin Kültür Merkezi'nin en köklü yayınlarından biridir. Bu eserde Çin ile ticaret yapan işadamlarımızın Çin'de fuar, iş toplantısı, otel, hastane, fuar alanı, banka vb. yerlerde kullanması gereken binlerce cümle içermektedir. Bu kaynak aynı zamanda Fuar Rehberi ve Çince-Türkçe sözlüklerden oluşan bir set durumundadır. Kaynağımız şu ana kadar Buseness Week ve Infomag dergileri ile de binlerce adet basılarak ücretsiz bir şekilde dağıtılmıştır.

Covid'19'un Kontrolüne ve Önlenmesine Dair 120 Soru

Covid'19'un Kontrolüne ve Önlenmesine Dair 120 Soru

 

Covid'19'un pandemi sürecinde önlenmesi amacıyla Shandong Halk Yayınevi tarafından hazırlanan kitabımız Kuşak ve Yol Yayınları tarafından Türkçe'ye tercüme edilmiş ve yayınlanmıştır.

Kitabımız, basılı ve e kitap olarak yayınlanmış ve Türk vatandaşlarının hizmetine sunulmuştur.

Kitabımızı okumak için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz. 

 

10 Kitaplık Çin Kültür Seti

 

Çin Kültür Merkezi’nden Büyük Çin Kültürü Hizmeti;
Çin kültürünün en çok merak edilen konularının yer aldığı 10 kitaplık dev eser yayınlandı. Giyim-Aksesuar, Hanzı ( Çince Karakterler) Bayramlar, Edebiyat, Sanat, Felsefe Düşünceleri, Zanaat, Yiyecek-İçecekler, Tıp ve Eczacılık, Mimari Yapılar kitapları ile günümüze kadar hep merak edilen tüm başlıklar cevap buluyor. Alanlarının uzmanı Çinli yazarların yoğun emekleri ile hazırlanan kitapları Türk Çin Kültür Derneği’nin başarılı tercümanları Türkçeye kazandırdılar.

Uzun süren bir çalışma; Bir yılı aşkın bir sürede hazırlanan kitaplar en ince detaylarına kadar büyük bir hassasiyetle yazıldı. Pekin’de Beş Kıta Medya ve Yayın Evi tarafından Çin’deki kitapçılarda satışa sunulan eserler çok kısa sürede ülkemizde de satışa sunulacaktır.

20’den fazla tercüman çalıştı; Eserin tercümesi aşamasında Çoğunluğu Türk olan 20’den fazla tercüman tercüme ve düzeltme yaptı. Tamamı genç ve başarılı tercümanlardan oluşan tercüme ekibi büyük bir özveri ile kitapların yayına yetişmesini sağladılar.

Nasıl satın alabilirsiniz?
Kitaplar şimdilik sadece Çin’de satışa sunulmuş olsa da çok kısa sürede Ülkemizde de satışa çıkacaktır. Kitapları Derneğimizden ve bir çok kitapçıdan satın almanız mümkün olacaktır. Bunun için web sitemizi ve sosyal medyadaki hesaplarımızı takip etmeniz yeterlidir.

Çin Kültür Markete giderek kültür yayınlarımızdan satın alabilirsiniz.

TOP