Kurumsal Partnerlerimiz

GEDİK ÜNİVERSİTESİ'NDE KUŞAK VE YOL FORUMU DÜZENLENDİ

Gedik Ünviersitesi ve Lanzhou Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Global Political Discussions Forum I (GPDF I )” Programı tamamlandı.

Gedik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Süha Atatüre’nin yönettliği Programa Lanzhou Üniversitesi Dekanı Dr. Ma Bin ve 15 Kişilik bir doktora öğrencisi grubu katıldı. Panele ayrıca Fu'dan Üniversitesi'nden Dr. Ma Bin, Ermenistan Çin-Avrasya Siyasi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı Konseyi Başkanı Dr. Mher Sahakyan katıldılar.

Programın son oturumunda ise Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Sayın, Zhong Hongnuo,yaptığı konuşmada Kuşak ve Yol inisiyatifinin iki ülke için faydalarından sözetti. Ayrıca Gedik Üniversitesinin düznelediği başarılı programdan dolayı tebriklerini iletti.

Programda ayrıca, İstanbul Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı Bölüm Balkanı Prof.Dr. Eyüp Sarıtaş, Gedik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Süha Atatüre, Dr. Mert Tolon, Fudan Üniversitesi Öğretim Üyesi, Dr. Ma Bin, Ermenistan Çin-Avrasya Siyasi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı Konseyi Başkanı Mher Sahakyan, Lanzhou Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Li LiangTürk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı bildirimlerini sundular.

Programın sonunda konuşmacılara ve katılımcılara Gedik Üniversitesi Öğretim üyeleri tarafından hazırlanan hediyeleri belgeleri sunuldu.

Tüzyev (Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Eğitim ve Gelişim Vakfı)

Türkiye Üstün Zekalılar Yüksel Eğitim ve Gelişim Vakfı ve Türk Çin Kültür Derneği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Türkiye’de üstün potansiyelli/zekalı/yetenekli çocukların eğitiminde öncü olan TÜZYEV ile derneğimiz arasında işbirliği ve iyi niyet protokolü imzalandı. Üstün potansiyelli/zekalı/yetenekli çocuk ve gençlerin Çince eğitimleri başta olmak üzere, çeşitli kültürel etkinliklerin organizasyonu ile Çin’deki benzeri kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmaların düzenlenmesi konusunda anlaşmaya varıldı.
Üstün Potansiyelli/Zekalı/Yetenekli Öğrenciler İçin Özel Çince Öğretim Programı; özel olarak hazırlanacak eğitim programı çerçevesinde Türkiye’deki Çince eğitimi yeni bir boyut kazanmış olacak. Eğitim programı Çinli ve Türk Çince öğretmenlerin yanı sıra alan uzmanları eğitmenler tarafından hazırlanacaktır.
Çince Dersleri Başlıyor; TÜZYEV Mozaik Eğitim Kurumları’nın öğrencileri 2019-2020 eğitim dönemi içinde Çince eğitimlerine başlayacaklar. Derneğimiz tarafından organize edilecek olan derslerde öğrenciler için çeşitli workshoplar da düzenlenecek.
Çin Kurumları İle İşbirliği; Çin’de bulunan üstün zekalılar için eğitim veren kurum ve kuruluşlarla özel olarak düzenlenecek çalışmalarla, iki ülkenin öğrencileri ve öğretmenleri bir araya getirilecek. Öğretmenler için ise düzenlenecek etkinlik ve çalıştaylarla eğitim programları güçlendirilerek işbirliği yapılacak olup Çin’de ve Türkiye’de düzenlenecek olan yarışma ve fuarlara da katılım sağlanacaktır.

Havayolları Kabin Memurları Derneği ile Derneğimiz Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk Çin Kültür Derneği ve Havayolları Kabin Memurları Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı. Türk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı, Çinli yolculara daha iyi hizmet verilebilmesi amacıyla bir dizi program düzenlediklerini dile getirdi. Bu programların en önemlilerinden biri de kabin memurlarının Çince eğitim almaları olduğunu belirten Karslı, Çinli yolcuların daha uçaktayken Çince hizmet almalarının büyük önemi bulunuyor dedi.
Çince bilen kabin memurları avantajlı; Çince bilen kabin memurları Çin uçuşlarına çıkabildikleri için uzun mesafeli uçuş dolayısı ile daha yüksek maaş alıyorlar. Bu nedenle kabin memurları Çince kursuna yoğun rağbet gösteriyorlar.
Çinlilerle iletişim kurmak en önemli ihtiyaç; Çin ile yoğun turizm faaliyetlerinde bulunan Ligarba Turizm’in yetkilileri ise Çinli yolcularla iletişim kurmanın çok önemli olduğunu dile getirdi. Basit ihtiyaçlar bile iletişim kurulamadığı için sorun oluyor. Kabin memurlarının alacağı Çince eğitim sayesinde Çinli yolcuların çok daha rahat ve mutlu bir yolculuk geçirmeleri mümkün olduğunu ifade ettiler.
Kabin memurları için Çince kaynaklar hazır; Kabin memurlarının Çince eğitiminde kullanacakları kaynaklar da özel olarak hazırlandı. Uçakta ihtiyaç duyulacak cümlelerin özenle belirlendiği kitapçıkların basımı tamamlandı. Eğitimleri Çinli öğretmenlerin vereceği kurslarda kabin memurları Çinli yolcuyla yaşanan diyaloglardan oluşan kurgusal eğitimler de alacaklar.
Türkiye’nin Tanıtımına Büyük Katkı; Türk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı, Çince bilen kabin memurlarının hizmet vermesi Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacak dedi. Çinli turistlerin büyük bir kısmının İngilizce bilmiyor olması Çince bilen kabin memuru ihtiyacını artırdığını belirten Karslı, Kendi dilleri ile hizmet gören Çinli turistler ülkemizi tanıtma konusunda çok daha istekli olduklarını belirtti.
Çince eğitimlere katılmak isteyen kabin memurlarının Türk Çin Kültür Derneği’ne veya Türkiye Kabin Memurları Derneği’ne başvurmaları gerekiyor.
0212 291 45 30

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Türk Çin Kültür Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve FSMSEM ile derneğimizin organizasyonu ile Çince kursları, Çin kültür etkinlikleri, Çin sanat ve sporları gibi bir çok alanda etkinlikler düzenlenecektir.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nin öğrencileri Çince eğitimleri ile bir çok alanda kariyer şansı yakalayacaklar.
Daha önce derneğimiz tarafından düzenlenen e-ticaret seminerine Üniversitenin bir çok öğrencisi yoğun ilgi gösterdiler.
Çok kısa süre içinde ise Çince kursları ile etkinlikler yoğunlaştırılmaktadır.
Ayrıca Çin'den üniversitelerin katılımı ile Çinicilik alanında sergi workshoplar gibi bir dizi etkinlikte

GEDİK ÜNİVERSİTESİ

Türk Çin Kültür Derneği ve Gedik Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Protokol kapsamında Derneğimiz Gedik Üniversitesi'nde Çince kursları, Çince derslerin organizasyonu, Çin üniversiteleri ile işbirliklerinin organizasyonu, Çin turizmi, Çin kültür organizasyonlarının yanı sıra GUYEM bünyesinde işadamları için Çince kursları ve Çin ile iş kültürü seminerleri gibi bir çok alanda işbirlikleri sağlanmış oldu.

Gedik Üniversitesi'nde daha önce düzenlenen Kolay Çince programımızla öğrenciler Çince eğitime ilk adımlarını atmış oldular.
Kısa süre içinde bir çok etkinlik düzenlenecek.

TOP