Turist Rehberlerine Özel Çince Kursları

EĞİTİMİMİZ TAMAMLANMIŞTIR 

Kurslar Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin ilk resmi Çince Kursu olan Özel Lotus Yabancı Dil Kursu’nun da kurucusu olan Çin Kültür Derneği 16 yıl önce ilk Çince kurslarına Turist rehberleri ile başlamıştır. O günden bu güne kadar geçen sürede rehberlere Çince öğretimi konusunda yoğun programlar düzenlemektedir.

Rehberler için düzenlenen gruplarda sadece rehberler eğitim görmektedir. Bu sayede eğitim programı rehberlere özel planlanabilmektedir. Rehberin ihtiyacı olan bilgiler özenle hazırlanmış görsel ve işitsel ders kaynakları ile sunulmaktadır. Ders içeriklerine ayrıca rehberlik esnasında otobüs içinde anlatılması mümkün olan bölge ile ilgili kültürel ve tarihi bilgiler de Çince olarak eklenmiştir. Bu sayede rehberlerimize turist gruplarına çok daha iyi bir hizmet verecek şekilde donanım kazandırılmaktadır.

 

Eğitim Detayları;

a)Öğretmen ve Eğitmenler

Eğitimler Çinli öğretmenler tarafından verilmektedir. Ayrıca ileri düzeyde Çince bilen grup eğitim danışmanı olan bir Türk personel istihdam edilmektedir. Bu eğitmenler ile sürekli ilave destekler ve soru cevaplar sağlanmaktadır.

 b)Ders Programı

Rehberler için düzenlenen kurslar 64’şer derslik kurlardan oluşmaktadır. Programı tamamlayan birçok öğrencimiz girdikleri sınavlarda başarılı olabilmektedir. Rehberlik sırasında daha başarılı olabilmek için derslere devam çok faydalı olacaktır.

Ders Günleri: Ders günleri rehberlerden gelen taleplere göre de şekillenebilmektedir.

c)Konuşma programları

Derslerde öğretilmekte olan konu başlıklarının hayata geçirildiği bu programlar ders öğretmeninin uyguladığı konuşma programlarıdır. Dönem dönem farklı öğretmenler konuşma çalışmalarına katılabilmektedir. Farklı öğretmenlerin programa girmesi ile öğrencilerimizin farklı seslere alışmaları sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin tamamı belirli bir çerçevede konuşmalar yapmaktadır. Bu programlarda turlar esnasında kullanılması gereken

-          Alışverişler ( Halı , Kuyumculuk, Tekstil, Seramik, vb. ) Otelde

-          Otobüste ( transferler sırasında)

-          Restaurantta

-          Hava Alanında

-          Hastanede

-          Karakolda vb.  konularda kullanılacak cümlelerin öğretimi ve pratiği sağlanacaktır.

 

d)Ören yerleri için özel eğitimler

Rehberlere özel yapılan eğitimlerin önemli bir kısmını da ören yerleri için yapılan eğitimler oluşturmaktadır. Bu eğitimler için özel olarak hazırlanmış kaynaklar kullanılmaktadır. Eğitimlerde aşağıdaki bölgelerin eğitimleri verilmektedir.Tureb yetkililerinin bunların dışında bir bölge veya tarihi yapı için eğitim verilmesini istemesi durumunda bunlar da eğitimlere eklenecektir.

-Anıtkabir -Antalya -Ayasofya -Boğaziçi -Boğaziçi Köprüsü -Çanakkale -Dolmabahçe Sarayı -Efes -Galata Kulesi -İstanbul -Kapadokya -Kapalı Çarşı -Kariye Müzesi -Konya -Pamukkale -Suleymaniye Camii
-Sultanahmet Camii -Sultanahmet Meydanı -Taksim Meydanı -Topkapı-Yerebatan Sarnıcı

e)Tonlama Eğitimi

Tonlama Çince’nin en önemli konusudur. Bu nedenle Çinli öğretmenlerimiz Pekin aksanını en arı şekilde konuşan Çinli Öğretmenlerden seçilmektedir. Tonlama eğitimi için özel hazırlanmış bilgisayar programları da kullanılmaktadır.

f)Ders kaynakları

Derslerde kullanılacak kaynakların bir kısmı Çin üniversiteleri tarafından hazırlanmış ve derneğimizin Çinli ve Türk öğretmenleri tarafından Türkçe ilave kaynaklar eklenmiş kitaplardır. Bazıları ise doğrudan Derneğimizin öğretmenleri tarafından hazırlanmış rehberlere özel kaynaklardır.

Kurslarda kullanılacak olan kaynaklardan bazıları şu şekildedir.

1)      Ören Yerlerinin Çince ( Pinyinli ) tanıtım kaynakları.
2)      Ören yerleri tanıtım kaynakları Çinliler tarafından seslendirilmiş CD si (Çinli öğretmenlerimiz kaynakları yavaş bir şekilde okumuşlardır. Bu sayede kitap okunurken ses olarakta takibi yapılabilmektedir.) 
3)     Kelime kartlar
4)     Ders kitabı ( 成功之路) Cheng gong zhi lu ( Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi Yayını)
5)    Ders kitabının CD si ( 成功之路) Chenggongzhilu ( Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi Yayını)
6)    Çince karakterler için özel defter

Butona tıklayarak kayıt formunu
doldurabilirsiniz.

Çin Kültür Markete giderek
ödeme işleminizi yapabilirsiniz.

TOP