Hakkımızda

 

Çin Dünyanın en eski medeniyetlerinden biri olarak bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de merak edilen bir ülkedir. Çin dünyada kendi adıyla anılan bir çok özelliğe sahiptir.

Büyük buluşlar yaparak insanlık tarihine katkı sağlayan Çin, her geçen gün gelişmekte ve dünyaya açılmaktadır. Bu açılım dünyada olduğu gibi ülkemizde de olumlu karşılanmış ve Çince başta olmak üzere Çin kültürüne büyük bir ilgi oluşmuştur.

Bu ilginin sonucu olarak Çin Kültür Merkezi kurulmuş, bu alanda ülkemizdeki eksikliği doldurmuştur. Temelleri 1999 yılında atılan Çin Kültür Merkezi ülkemizde benzeri olmayan bir faaliyet yelpazesine sahiptir. Çince Kurslarının başlangıç tarihi olan 2002 Çin Kültür Merkezi'nin kuruluş tarihi olarak kabul edilmiştir.

Çin Kültür Merkezi; Çince, Çin Kültürü, Çin Turizmi, Çin’le ticaret, Çin Sporu, Çin Sanatları, Çin Mutfağı, Çin Tıbbı, Çin Çayı, Çin Oyunları gibi Çin ile ilgili neredeyse her konuda eğitim, seminer, turizm ve organizasyonlar düzenlemektedir. Çin Kültür Hizmetleri Çinliler için düzenlediği Türkçe kursları ile dilimizi Çinlilere öğretmekte ve sevdirmektedir. Çin’de ve Türkiye’de gerek yazılı gerek sözlü çeviriler yaparak İşadamlarımızın riskini en aza indirmektedir.

Çin Kültür Merkezi; Eğitim, Turizm, Yayıncılık ve Çince Tercüme alanlarında faaliyet gösteren ; Lotus Eğitim Kurumları, Ligarba Turizm, Cafe Lotus, Lotus Design gibi kurumlar ile aynı grup içerisinde yer almaktadır.

Çin Kültür Merkezi; Çin ile ilgili her alanda ilklere imza atmıştır. Kurulduğu günden bu yana gerek Türkiye’de gerekse Çin’de yapmış olduğu kültür faaliyetleri ile Türk insanının Çin kültürünü daha iyi tanımasını, benimsemesini sağlamış; bu iki kültür arasında sağlam bir köprü kurmuştur. Çin Kültür Hizmetleri konu Çin olduğunda her zaman bir başvuru kaynağı ve referans noktası olmuştur.

TOP