Çince Oyun Ablası / Abisi

Çocuklarının Çince öğrenmesini isteyen anne-babalar için sunduğumuz bu hizmette 2 yaş ve üstü tüm çocuklar faydalanabilmektedir. Çocukların oyun oynayarak Çince öğreneceği bu eğitimlerle çocuklarımızın Çince altyapısı oluşturulmaktadır. Eğitimlerimiz eğlenceli ve öğreticidir. Öğrenim programı her çocuk için ayrı ayrı uygulanmaktadır. Eğitimlerde çocuklarımız aktif öğrenme teknikleri ile eğitim görmektedirler. Aşağıda özeti verilen eğitimlerde çocuğunuz yaş aralıklarına göre eğlenceli eğitimler alırlar. Eğitimlerde çocuğunuzun yaşına uygun olarak hazırlanan oyuncaklar ve eğitim materyalleri kullanmaktadır. Çince çekimlenmeyen bir dil olduğu için çocuğunuz kısa sürede öğrendiklerini uygulayabilecektir.

Eğitim gün ve saatleri bireysel eğitimlerde velimiz ile görüşülerek belirlenmektedir. 
Eğitim detayları ve ücretler için danışmanımızla görüşebilirsiniz.
 
 
Çin Kültür Özellikleri: Çin kültüründe bulunan kaligrafi, yemek çubukları, oyuncaklar, Çin süsleri, geleneksel kıyafetler, tüylü top, kağıt kesme sanatı, Çin sporları, go oyunu gibi bir çok özellik eğitimlerimizde kullanılmaktadır. Çocuğunuz eğitimlerin belirli aşamalarında uygulanan etkinliklerle eğlenceli ve öğretici faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Örnek olarak çocuğunuz eğitmeni eşliğinde Çin kaligrafisi fırçasıyla isminin Çincesini yazacak ve odasına asabilecektir. Eğitimlerde öğrencimize çeşitli Çin eğitim materyalleri verilmektedir. 
 
Eğitmenlerimiz: Çince oyun ablası / abisi eğitimleri veren eğitmenlerimiz özel olarak eğitilmektedirler. Çocuğunuzun dil ve telaffuz yeteneğinin gelişebilmesi için kurumumuz tarafından özel olarak eğitilen  eğitmenlerimiz arı bir şekilde standart Çince (mandarince) konuşmaktadırlar.   
 
Pedagog Gözetiminde Eğitimler: Eğitimimizin başlangıcında ve her 30 saatlik diliminde eğitmenlerimiz, pedagoglarımız ve velimiz toplantı düzenlemekte ve alınan dönütlere göre eğitim şekillendirilmektedir. Bireysel eğitimler çocuğunuzun alışkanlıkları ve öğrenme tarzına göre düzenlenmektedir.
 
Program Özeti
 
Nesneleri Öğreniyoruz: Nesnelerin Çince isimlerinin öğrenildiği bu eğitimde çocuğun evde oynadığı oyuncaklar ve ev eşyalarının yanı sıra çeşitli görseller ve program için kurumumuz tarafından hazırlanan özel nesneler kullanılmaktadır. Araçlar, Hayvanlar, Eşyalar, meyveler, sebzeler gibi her türlü nesnenin isimlerini öğrenir. 
 
Renkleri Öğreniyoruz: Çocuklarımız tüm renkleri görseller ve şarkılarla öğrenerek kalıcı bir eğitim sağlanmaktadır. Çeşitli meyveler, oyuncaklar, kartlar, küpler, Legolar gibi nesnelerin kullanıldığı bu eğitimlerde çocuklar hem renkleri öğrenmekte hem de eğlenceli vakit geçirmektedirler.
 
Sayıları Öğreniyoruz: Çocuğunuzun Çince sayılar eğitiminde çeşitli şarkılar ve her türlü nesneler kullanılmaktadır. Bu eğitimde çocuğunuz sayı sayarken bir yandan da nesnelerin isimlerini pekiştirmektedir. 
 
Hayvanları Öğreniyoruz: Çocuğunuz bu eğitimde çeşitli hayvanların isimlerini görsel ve oyuncaklar gibi eğitim materyallerini kullanarak söyler ve anlar.
 
Meslekleri Öğreniyoruz: Çocuğunuz bu eğitimde yaygın kullanılan meslek isimlerini öğrenir. Anne-babasının mesleklerinin Çincelerini söyler. Eğitim materyalleri ile meslekleri ayırdeder. Kurgulanan oyunlarla meslek ilişkilerini ve görevlerini öğrenir.
 
Organlarımızı Öğreniyoruz: Çocuğunuz organlarının Çince söylenişini öğrendiği bu eğitimde sorulara cevap verme ve komutlara göre gösterme gibi uygulamalar düzenlenmektedir. Eğitimlerde ayrıca modeller üzerinde organların yerlerini doğru yerlerine koyar. 
 
Aile Bireylerini Öğreniyoruz: Bu eğitimde çocuğunuz anne, baba, kardeş gibi aile bireylerini öğrenmektedir. Bu aşamada öğrencimiz yanında olan aile bireylerini Çince söyler veya fotoğraflarla aile bireylerini tanır.
 
Kendimizi Tanıtıyoruz: Çocuğunuz yaş özelliğine göre kendini tanıtmayı ve karşısındakini tanımayı öğrenir. Başta eğitmeni olmak üzere civarındakilerle tanışır.
 
Sosyallik İfadelerini Öğreniyoruz: Teşekkür ederim, hoşçakal, seni seviyorum gibi ifadelerin öğrenildiği bu eğitimlerde başta eğitmeni ve aile bireyleri olmak üzere çevresindekilere uygulamalar yapılmaktadır.
 
Fiilleri Öğreniyoruz: Eğitmenimiz çocuğunuza en çok kullanılan fiillerle eğlenceli oyunlar kurgular. Çocuğunuz hem verilen konutları anlar hem de uygulayarak oyunlar oynar. Gitmek,gelmek, zıplamak, durmak, oturmak, konuşmak, yemek, içmek gibi en yaygın kullanılan fiillere kısa sürede alışır.
 
Yönleri Öğreniyoruz: Çocuğunuz yaş özelliklerine göre, üst, alt, arka, ön gibi yönleri öğrenir. Belirli aralıklarla kurgulanan oyunlarla öğrendikleri pekiştirilir. 
 
Sıfatları Öğreniyoruz: Çocuğunuzun Güzel, tatlı, büyük, küçük, mutlu, üzgün, sert, yumuşak, acı, sıcak, soğuk gibi ifadeleri öğrendiği bu eğitimler de tıpkı diğer eğitimler gibi oyunlarla pekiştirilmektedir.
 
Zamirleri Öğreniyoruz: Bu, Şu, O gibi zamirleri öğrendiği bu eğitimde cocuğunuz örnekler içeren oyunlarla öğrendiklerini pekiştirir.
 
Şekilleri Öğreniyoruz: Çocuğunuz bu eğitimde Üçgen, Kare, Daire, Yuvarlak, Düz gibi ifadeleri öğrenir ve oyunlar oynar. 
 
Ölçü Birimlerini Öğreniyoruz: Çocuğunuzun çeşitli uzunluk, ağırlık gibi ölçü birimlerini öğrendiği bu eğitimde ayrıca ağır, hafif, uzun kısa gibi sıfatlara pekiştirmeler yapılmaktadır.
 
Ülke İsimlerini Öğreniyoruz: Çocuğunuz Çin, Türkiye, Amerika, Almanya gibi çok kullanılan ülkelerin öğrenildiği bu eğitimde ayrıca o ülkenin insanlarının nasıl ifade edildiğini de öğrenir.
 
Yazı Çalışmaları: Çocuğunuzun yaşına göre çeşitli yazı çalışmaları düzenlenmektedir. Bu çalışmalar için Çin’den özel olarak getirilen defterler, kitaplar gibi materyaller kullanılmaktadır. 
 

Butona tıklayarak kayıt formunu
doldurabilirsiniz.

Çin Kültür Markete giderek
ödeme işleminizi yapabilirsiniz.

TOP