Çocuklar İçin Online Çince Kursları

Çince öğrenmek çocuklar için hem faydalı hem de eğlencelidir. Çince öğrenen çocuklar diğer derslerinde de daha başarılı olduğu gözlemlenmektedir. Derslerde eğlenceli kaynaklar ve oyunlarla eğitim gören öğrencilerimiz derslere neşe ile katılmaktadır.

Bir çok resmi ve özel okul Türk Çin Kültür Derneği'nden destek alarak programlarına çocuklar için Çince dersleri eklemektedir. Bu konuda derneğimiz uzun yıllardır bu kurumlara destek sağlamaktadır. 

Öğretmenlerimiz: Türkçe bilen Çinli öğretmenlerimizle eğitimler düzenlenmektedir. Öğretmenlerimiz Türk çocuklarının öğrenme yöntemleri için özel olarak eğitimler almaktadırlar. Eğitim kadromuzun eğitimleri sınıf öğretmenliği yapmış Pedogojik formasyon sahibi uzman öğretmenler tarafından eğitim alıp başarı ile tamamlamış Çinlilerden oluşmaktadır.

Kaynaklarımız: Öğrencilerimiz Türkçe hazırlanmış ders kaynakları ve Çince yazı için özel olarak hazırlanmış defterler kullanmaktadırlar. Kaynaklarımız kargo ile adresinize gönderilmektedir. 

 

Öğrencilerimiz ilk derslerden itibaren;

* Kendini tanıtma
* Eğlenceli şarkılar
* Aile bireyleri
* Ev eşyaları
* Çince oyunlar
* Renkler
* Sayılar
* Hayvanların isimleri
* Organlar
* Meyve-sebze isimleri
* Araçlar
gibi bir çok konuyu öğrenmektedirler. Böylece öğrendikleri Çince'yi hemen hayatlarında kullanabildikleri için farkındalıklarını geliştirmektedirler.

Kültürel etkinlikler: Öğrencilerimiz derslerin dışında yemek çubuğu kullanma, Çin kıyafet etkinliği, Wu shu (Spor), tüylü top, Go oyunu, Çin çayı, Çince şarkılar, Çince isim yazma, tekerlemeler, Çin süsleri yapma, kaligrafi, mask boyama, Çin mantısı yapma gibi bir çok etkinlik düzenlenmektedir. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da küçük öğrencilerimize yönelik Çince sınıflarımız açılacaktır. Çocuk Eğitiminde Temel Seviyenin 1. seviye 6 aydan oluşmaktadır. Haftada bir gün, günde 2 ders olarak ders yapılmaktadır.

Ayda 16 saat / 2 ayda 32 saat ders verilmektedir. Sınıflar 6-10 kişi arasındır.

Dersler dışında Çin kültürü ile ilgili oyunlar ve eğitici etkinlikler ile öğrencinin Çin ve Çin kültürünü sevmesi sağlanmaktadır. 

Başlangıç Seviyesi

Yaş Aralığı:  7-10 arası

Eğitim Tarihi:  17 Mart 2022

Gün:
Cumartesi - Pazar 

Saat: 17:30 - 19:00

Kayıtlarımız başlamıştır.
Ücret ve Detaylı bilgi için 0212 291 45 30

Butona tıklayarak kayıt formunu
doldurabilirsiniz.

Çin Kültür Markete giderek
ödeme işleminizi yapabilirsiniz.

Çocuklar İçin Çince Özel Ders

Çocuklar için Çince özel dersler Çin Kültür Merkezi'nde veya Öğrencinin evi de dahil olmak üzere belirlenecek başka bir yerde de verilebilmektedir. Öğrencinin Çince eğitimi başlamadan önce öğrencinin genel durumu ( yaş ve eğitim anlayışı ) hakkında velisi ve öğrenci ile görüşme yapılır. Daha sonra öğrencinin uygun olduğu gün ve saatler belirlenir. Hedeflenen toplam ders saati baz alınarak öğreninin kaydı yapılır ve eğitim başlatılmış olur
Eğitim Özeti: Eğitim sürecinde ders kitabı ve cd-dvd gibi temel eğitim kaynakları kullanılmakla birlikte çocuk grup derslerinde olduğu gibi özel derslerde de ödül mekanizması sık sık işletilir. Ödüllendirme Çin Kültür ürünlerinden oluşmaktadır. Bununla birlikte öğrencinin Çinceye olan ilgisini sürekli taze tutmak için Çince oyunları, şarkılar , kısa filmler gibi bir çok yardımcı kaynak kullanılmaktadır.
Derslere özel olarak Çocuklara Çince eğitimi konusunda Çin Kültür Merkezi tarafından eğitilmiş Türk Öğretmenler veya ileri seviyede Türkçe konuşabilen Çinli öğretmenler girmektedir.

Butona tıklayarak kayıt formunu
doldurabilirsiniz.

Çin Kültür Markete giderek
ödeme işleminizi yapabilirsiniz.

TOP